У селі Добринь на Житомирщині можна зібрати до 10 кг топінамбура за 2 години
"Діло було так: поїхав я на вихідні у село до баби, - розповідає Олександр Машинець, 26 років. - Посиділи, випили трохи самогону. А вона і каже мені: як маєш мені допомагать, іди за хату і вирви бульбу, шо поросла кругом хати. Її взагалі вивести треба, бо скоро буде не проглянуть крізь ті хащі".
Коли Олександр почав нищити топінамбур, то виявив, що разом зі стеблами назовні виходять чималі корнеплоди. Тож вирішив не виносити їх на смітник, а збирати у відро. За дві години назбирав три відра. Врожай показав своїй бабусі.
"Хай бог милує таке їсти, - сміється Надія Гуринчук, 82 роки. - Це ж бур'ян. Поїдь у Київ, завези Януковичу. Мо' буде їсти так, шо аж тріщатиме".
Свій врожай Олександр привіз у Київ, частину роздав друзям. "Ми з моїм другом співробітником по черзі носимо на роботу обід. То тепер топінамбур їсти будем. Шоб дівчата любили", - сміється.
Топінамбур - кормова, технічна та продовольча рослина. Її бульби їстівні. Шкідники топінамбура - вовчки та гусінь майже не шкодять рослині та зустрічаються вкрай рідко.
↧
Апокрифи ГПУ
↧