Quantcast
Channel: сонячні зайчики
Viewing all 179 articles
Browse latest View live

Апокрифи ГПУ

$
0
0

У селі Добринь на Житомирщині можна зібрати до 10 кг топінамбура за 2 години

"Діло було так: поїхав я на вихідні у село до баби, - розповідає Олександр Машинець, 26 років. - Посиділи, випили трохи самогону. А вона і каже мені: як маєш мені допомагать, іди за хату і вирви бульбу, шо поросла кругом хати. Її взагалі вивести треба, бо скоро буде не проглянуть крізь ті хащі".

Коли Олександр почав нищити топінамбур, то виявив, що разом зі стеблами назовні виходять чималі корнеплоди. Тож вирішив не виносити їх на смітник, а збирати у відро. За дві години назбирав три відра. Врожай показав своїй бабусі.

"Хай бог милує таке їсти, - сміється Надія Гуринчук, 82 роки. - Це ж бур'ян. Поїдь у Київ, завези Януковичу. Мо' буде їсти так, шо аж тріщатиме".

Свій врожай Олександр привіз у Київ, частину роздав друзям. "Ми з моїм другом співробітником по черзі носимо на роботу обід. То тепер топінамбур їсти будем. Шоб дівчата любили", - сміється.

Топінамбур - кормова, технічна та продовольча рослина. Її бульби їстівні. Шкідники топінамбура - вовчки та гусінь майже не шкодять рослині та зустрічаються вкрай рідко.


Венеція, місто левів

$
0
0

Здався вам той Париж, нормальні русалки хочуть до Венеції.


Того дня ми прокинулися о четвертій ранку і бачили чотири міста. У надто сніжному як на квітень Києві аеропорт позіхає спросоння. Сухе повітря, пластик, скло навколо і навіть у очах - від зарано вбраних лінз.


У черзі на чек-ін вивчаю жовтий светрик з нетутешнього трикотажу довгокосої жінки з трирічною донечкою та іноземним чоловіком. Заробітчанка чи ні? Що вона відчуває, ставлячи валізу на гумову доріжку? Її емоції через це хімічне повітря проявляються у мені, як на фотопапері.


Цей вид транспорту дозволяє бачити хмари згори і міняти час та пори року. Тут ранок вже пахне теплом. Італіє, мої компліменти.

Ранкове Тревізо - райські сади, смарагдова вода Санта-Маргарити, бабці на роверах, кава за євро,паси безпеки у дитячих візках, восьминоги у гастрономі. Їмо ноккі зі шматочками лосося - італійські галушки на манці. Холодні келихи, вино на смак легке і тепле. Біжимо на вокзал.


Двоповерхова електричка довозить нас у Местре. Вілла, пальми, венеційське скло, фіалки. У садку з магноліями допиваємо мерло, кіт роздягається. Я міряюсь кольором шкіри з блідо-рожевими квітами на деревці. Обідаємо пармезаном і квашеними оливками на лавці біля заквітчаної мармурової Мадонни.


Венеція зустрічає афроіталійцями, які парять на мості пальоні сумки луівітон, фенді і шанель. Вузькі вулиці, де стіни і тротуар однаково кам'яні. Опівдні маряться тінівтікачок з балів у розкішних парчевих сукнях. Притиснувшись до стін, задля розваг чи з нуду віддаються багатим розбещеним чоловікам у горбоносих масках і сотнями років за перуками.Бачу венеційський червоний і венеційський зелений. Таких відтінків радянська лакофарбова промисловість не досягала у жодному зі своїх зелених парканів і червоних стягів.

На площі Святого Марка не протиснутися - людей з усіх земель. Марко Поло пишався б гостями - то він усе почав. Маленька негритяночка ганяє голубів. Лев посміхається.



Тут скрізь вода, а я достатньо дурна, щоб купатися у квітні. Тим більше це море Адріатичне і лазурово-зелене, а не синє Чорне. Шукаємо пляж. Знаходимо домашнє каберне на розлив за 1.9 євро літр, коли у кафе пляшка - 15, в магазині - 3. Ґранд канал кіт називає Ґранд каньйоном. Джардіні, лискуче зелене листя, маргаритки і кульбаби, ящірки на білому мармурі, спів птахів. Спускаюся драбиною до води змити втому. Дивно, що досі не бачимо жодного русского туриста у каналі. Тільки у магазинах. Не допрацьовують у плані іміджа.


- Bastarda prostitutta! - кричить тітка, на яку наводжу об'єктив - і закриває очі своєму псу. Тут багато води, їхнє лахміття не тхне. Вічна весна, хоча стіни кам'яніі холодні. Та я ж без спалаху. Але навіщо? Якась вона нетуристично справжня. Відповідаю гучно, з італійськими емоціями - "Сама така!".



Є версія, що у Венеції замість вулиць канали, бо майже відсутні громадські туалети. Тому еспресо і кафе, де стара-стара пані із диким азартом спускає пенсію у ігровому автоматі. В'єтнамська баристарозмінює її пожмакані купюри на металеві євро.



П'ємокаберне на кладці стоянки гондол, вмочивши ноги у Ґранд канал. Спостерігаємо мальків, катери таксі і карабінерів. За київськими звичками щоразу ховаємо вино в рюкзак. Та карабінерам не до каберне.



Гондоли нагадують труни. Елеганцькі, лаковані чорні, з вишуканими оздобами. Зрештою, труна - це теж човен. Почуваюся знову, як на коробці цукерок - тільки вже не "Київ вечірній", коли ми на даху, над Лаврою - а "Венеційська ніч". Гострить ноги молодий місяць, колір плескається у воді. Місяць - гондола між хвиль із хмар.

Lady in Ад

$
0
0
Домогосподарок не беруть до пекла.
За життя віддерли стільки смоли зі сковорід, що чорти бояться конкуренції.
Нє, їх беруть туди, за хабар звісно - як у армію зараз. І від керівництва потай.
Ну було ж таке - одна дуже до чоловіка просилася. І не пускали б, якби не подумали, що то йому буде вже повне пекло.
І що - наступного дня Цербер скавучить і лиже руки як цуценя - у зубах кістка, на тілі комбінезончик і бантик наче в чі-хуа-хуа якого.
Пил віків витертий, історія відполірована по третє коло пекла.
Від пилососа Цербер трохи задкує і норовить сховатися під човен Харона, який вже з 17-того року на капремонті (а ну вас, нерентабельно).
Тому, хто пустив, влетіло потім - як би той у виправдання не цитував Ґьоте "Я частина тої сили, що вічно прагне добра".
Хабар - тобто, душу якої пані розплатилася - повернули по пятому колу сансари на землю, де вона знову повторить цей шлях.
Не пускають, бо Сізіф позазрить продуктивності, з якою вони свої камені котять щоранку.
Домогосподарок не беруть до пекла - вони відмучилися уже за життя.

Дві Віагри - два Динамо

$
0
0
А ще я вважаю, що існування одразу двох груп "ВІА Гра" - явна ознака наближення Судного Дня. Зміни у їхньому складі завжди сприймала нормально. Бо "ВІА Гра" - як футбольний клуб, куди набирають нових і нових гравців, але вона все одно залишається собою. От шо б сказали мужчини, якби раптом стало два "Динамо-Київ"? Чи виник "Шахтар"Ахметова і "Шахтар", наприклад, Януковича? За який вболівати, якщо в обох гратимуть все одно прудконогі бразильці?

Менше з тим, на англомовний ринок мій улюблений український поп-гурт виходить під назвою Nu Virgos. Напевно, щоб ніяких зайвих проблем за бренд із потужними фармацевтичними компаніями не виникало. Зате між собою колишні продюсери за ім'я "ВІА Гра"посудитися не проти. Чого тоді не назвати одну "Імпаза", наприклад? Чи "Золотой коньок Меладзе" - як радять мої друзі у Фейсбуку. До речі, треба розпитати, звідки вони стільки назв подібних препаратів знають. А скільки є ще народних засобів для цього діла.

Наприклад, народне шоу "Хочу в ВІА Гру". Його я так і не бачила, хоча шкодую. Бо ідея крута. Але в такому жанрі з родючої української землі можна набрати хоч сто складів. Бо що таке "ВІА Гра"? Руда, білява і чорнява жінки з більшетретього номером бюсту співають ліричні пісні російською? Але якісніше за "поющіє труси", бо інша "цінова"категорія. В плані - труси вже дизайнерські. І якщо ВІА - це вокально-інструментальний ансамбль, то ноги і груди - основні їхні інструменти. А щодо поп - то це жанр.


Хоча чого я переживаю - подумаєш, дві "ВІА Гри". Можливо, це наслідок дитячої травми від зміни акторів у Санта Барбарі. Оце випадково дізналася, що актриса Робін Райт там грала Келлі Кепвелл і з жахом усвідомила що не пам'ятаю її місце в Ієрархії. Зате знайшла дуже педантичний сайт, де всі подібні прогалини можна відновити: http://www.capridge.com. Всі актори і персонажі з фото, біографіями. Вказано хто з ким спав, фліртував, одружувався і анулював шлюб. І про "ВІАГру"колись намалюють.

Але чи може зараз взагалі існувати хоч одна справжня "ВІАГри"? Чи кожна наступна буде тільки її симуляцією? Та байдуже, хоч сто. Бо все одно, сьогодні найпопулярніша в світі українська група інша, це FEMEN. А туди беруть і з меншими грудьми.

"Медіум забився, меседж не проходить" - Жовтень 13

$
0
0
2 OctНе помаранчевий а гарбузовий колір. І Гарбузова революція - народу дали гарбуза
3 OctВигадала instagraf - малювати миттєвості, туфлі, ноги або єду і викладати графіку
4 OctУ всіх незрозумілих ситуаціях роблю макіяж
8 OctВипадково стала свідком як жінці вперше сказали "У вас будет мальчик". Лікар сяяв, жінка 1991 р.н сяяла, мальчик на екрані апарату теж сяяв
9 OctЖінка, що пересипає крупи на кухні - наче над пісочним годинником, пересипає час свого життя
10 OctНапишу колись на футболці. Великими буквами на грудях PMS. Any questions? - дрібнішими
11 OctПридумала бізнес і-critique - як гороскоп - індивідуальне складання списка смачних книжок персонально для клієнта
12 OctЩо надихає - лекції про комікси на coursera. тепер шукаю "Мишей" Арта Шпігельмана, де миші євреї, а коти нацисти - комікс шо мав Пулітцера
13 OctПатріотизм, культивований соцмережами зникає, коли як тільки стикаєшся з іншими мережами - тепломережами або мережами аптек
14 OctМедіум забився, меседж не проходить
16 OctПрийшла розсилка про якусь певіцу Мяту - уявляю, хто її м'яв
16 OctПочитала попередні твіти. Є теорія, шо я така зла, тому що в мене велосипеда нема
17 OctПіду до аптеки, запитаю: "У вас є шось від ненависті?"
18 OctЗранку у дзеркалі я побачила Медузу Горгону і вмерла. Що значить лягати із мокрою головою
20 Oct"Молодість": в перший день загубила прес-пасс, клас
21 OctВчасно не з'їдена цукерка на роботі у п'ятницю стає удвічі смачнішою у понеділок
22 OctВін так ефектно матюкався, що я відразу відправила запит на дружбу
23 OctСиджу тут в депресусі, хиляю з горла згущене молоко
28 OctЦе перед нашими режисерами можу годинами вдавати, що бачила їхні фільми. А тут требуло англійською думати, питань на 3 хв вистачало
29 OctРунделик, маринарка, зелепуха, холєра ясна, зілля - пригадую слова своєї бабусі.
31 OctТак задивилася на силікон Еріки Герцег, що переплутала у статті Валерія і Костянтина Меладзе. Бекграунда не вистачає

Шкіра міст: Венеція

$
0
0
venice9
Це місто ангелів пузатих і крилатих левів


venice3
Вмивається в смарагдових каналах - у квітні ті іще не квітнуть і не пахнуть

venice_arsenale
Фортецю Арсенале інкрустували склом - зеленим, синім, білим - згустком часу і повітря

venicesanmarko2
Старенький лев із прайду на Сан-Марко. Тут камені і люди всіх пород і кольорів збрелись на площу з моря дощ чекати

venice2
Хто заправляє всим у цьому місті, як не морський володар? Двері до контори?

venice1
Покришений червоний венеційський, лінивий полудень на вулицях вузьких

venicesanmarco3
Чатують леви пси вовки Святого Марка, ягня - то жертва, кров проллється на вівтар, як перегризти горло

venice5
Закам'янілі ясна - ясла часу покришені зубці у жорнах перетерти світ

venice6

По закутках їй є чого ховатись

venice7

Землі нема ніде, камінний тротуар переростає в сіни, тому розпластались по стінах міські рослини

venice8

Цей лев учений, він несе закони

venice10

Над Гранд-каналом стіни вимощені часом і різним кольором, тримають їх гаки залізні

venice11
Їм точно весело, вони пухкенькі і малі. На вході до старезного собору затіяли і бешкет, і бенкет

venice4
поцвілі щоки панни нецнотливої старої

venice12
Її гріхи численні замолять ще численніші святі

venise_sanmarco
І прилетять грифони прудкокрилі до братів своїх гривастих. У дзьобі паростки знання таємні принесуть і проросте із зерен суть, чи істина - якщо вином полити

Слова на twitter - Листопад 13

$
0
0
1 NovЛистопад і лютий - два найважчих місяці року. У першому зима все не розпочнеться, у другому - ніяк не закінчиться
4 NovЗла русалочка прокоментила пост від журнала VOGUE про рекламу сумок Prada лінком на кліп групи Ленинград Сумка. Жду коли видалять чи оцінять
5 NovКотографія - найпопулярніший сьогодні жанр візуальних мистецтв
6 Nov - Головне - мати чітку мету в житті. - У мене є: хочу все і одразу
9 NovКиця має бути з бантиком і з характером (с) Інжир
10 NovЯкий ще фільм можуть показати на афтепаті Молодості? Звісно, де мальчик хоче дєдушку, краде його з лікарні і везе увидеть океан и умереть
13 NovА ще можна дві години одягатися зранку задля одної секунди увечері
14 NovДень ділиться на дві частини: "ще рано, в мене ще голова не варить" і "вже пізно, в мене вже голова не варить"
18 NovЯк творча одиниця вона впевнено наближалася до нуля
19 Nov Cорочка кольору часу. пережитого нею часу. кольору піска зі скляного годинника
19 NovПолоскаючи горло содою, побачила, що на кришках унітазів в редакції зазначений бренд ТЕМА. Неспроста
19 Novчисто з мистецької цікавості тричі відксерила своє обличчя. вийшло темно і ніс
21 NovЯк у інших країнах заведено карнавали чи гейпаради, у нас в листопаді зазвичай революція. Була на Майдані - там круто. Юра бантик подарував.
21 NovМайдан збирався і дуже в тему на задньому плані величезне табло з мужніми постатями драматичної реклами стрип-клубу Червона Шапочка. А ще Славко скандував Ю-щен-ко і інстаграмив мандарини, але йому сказали "провокатор"
22 NovУ Стокгольмі відкрили перший будинок престарілих для геїв. І назвали його, звісно, Веселка
22 NovФейєрверк орфографії. Зґвалтування неприродним способом за допомогою розділових знаків
24 Nov Nadyhalas gazom pid kabminom
25 Nov Wе якась інстаграмова революція - і замість цеглини в руках смартфони
28 NovПила на майдані калиновий чай - пригощали Роман Веретельник і Галина Стефанова. концептуально і смачно неймовірно
29 NovВідділ історії у відрядження ходить тільки на історичні події

Це шкіра міст: Стокгольм

$
0
0
stk_skansen_warg
Стокгольмський Скансен. Стіна, за якою живуть вовки.


stck2
Стокгольм, вулиця Королеви. Живих каштанів по місту не менш, як у Києві

stock_metro
Стокгольм, найкрасивіше метро у світі. Станція, присвячена олімпіаді

stk-
Стокгольм, найкрасивіше метро у світі. Його пробивали вибухівкою у скелях. Так і залишили

stcklm1
Стокгольм, реклама у метро - гей-прайд цього літа проходив під лозунгом  "Ми - родина". І ще там рекламують книжки

stk_skams
Стокгольм, Скансен. Дах, який плавно стає стіною

skansen_stk
Стокгольм, Скансен, різьба на хатині - як із російських казок. Тут не тільки швдські, але й фінські і норвезькі будинки. На багатьох дахах з густого коштовного моху росте трава - так у них заведено у найпівнічніших поселеннях. Ще бачила хатинки на курячих ніжках - потойбічний ефект. Написала біля фото з нею у ФБ, що відвідала бабусю. Найдивніше - потім згадала, що в той день справді народилася моя покійна бабуся, 1924 року

sctk_skamsen

Стокгольм, Скансен. Дерев'яні церкви є тут, у Польщі і у наших Карпатах

sktk_vasa
Васа - найвеличніший корабель, який кілька століть пролежав під водою. Його не так давно підняли з дна морського, відреставрували і звели навколо нього музей. Він до дрібниць і дуже постмодерно показує середньовічне шведське життя - через черепи команди і статуетки-інфографіку, вірніше інфоскульптуру - хо плив на тому кораблі, що ли, чим займалися, яку музику тоді слухали. І мультик-суд над тими, через кого він - найдорожчий красивезний корабель - потонув. Найдивніше, що нікого так і не посадили

stk_skansen1
Стокгольм, Скансен - дерево і камінь

stk2
Стокгольм, Гамла Стан - старе місто. Традиційні червоні будинки за наказом короля по модернізації міста фарбували у новомодний у Европі жовтий. Або навпаки. Вулиці вузькі, кам'яниці суворої північної краси. У путівниках пишуть, що від особливого кута північного світла, стіни Стокгольма нагадують пап'є-маше. Камені скріплені вмурованими химерними залізними гачками.
А ще пожежники продавали значки з феніксами - хто купить і повісить на свій будинок, того гаситимуть під час пожежі у першу чергу

stk3
Стокгольм, Гамла Стан - Старе місто. Кам'яницю підперли гарматою - для міцності. Після зведення будинку помітили, що камінь наріжний має візерунок.
Розгледіли - а це плита з могили вікінга. Тепер - принада для туристів - фоткаються тут усі. Але це життя і смерть поруч. Таке єднання особливо гостро відчутно на півночі, коли на півдні - тільки про життя співоче і квітуче хочеться думати. Тут не страшно. Тут дихає вічність. Строга простота, велична краса, замурований час



Невеличка інфо-гра-фіка

$
0
0
Читаю я багато, а от купувати українських книжок стала менше. Це не тільки через електронну книгу. Вже мабуть уп'яте виходжу з книгарні без жодного трофею - не хочеться. Так само на книжкових ярмарках. Також доступ до багатьох цікавих мені книжок маю по роботі - видавництва на рецензію, наприклад, надсилають. Тому сюди не увійшли багато хороших прочитаних книжок. І все ж, я деякі купую. Намагалася по пам'яті з'ясувати, як. Люблю раритети, які вийшли у 90-тих чи на початку 2000-них, люблю книжки, де головне візуальний бік, люблю хороші вірші. До багато чого іншого почала ставитися як просто до тексту - який не мусить довго залишатися уречевленим на полиці, забираючи мій життєвий простір. Віддаю почитати без прохання повернути. Це геополітика. Або геопоетика.
infogra_books

Слова на twitter - Грудень 13

$
0
0
4 DecМило: поруч красива жінка каже комусь по телефону, що деякі букви її імені пишуться як долар
4 Dec"Садити на палю" це "садить на свайи"? - Северин Наливайко перекладає для новину російськомовної версії сайту
5 DecЯкшо я вже витираю пил навіть з-над шафи то я реально чимось дуже засмучена
6 DecВ офісі можу все: коли заманулося писати петриківку, зістригла з кожушка шефової трохи шерсті, стягла її лейкопластирем до олівця - пензлик
7 DecНастрій розбивати клавіатури об руки що пишуть слово "наратив" у статтях про картини. не об голови, бо голови в тому взагалі участі не брали
10 DecЛікуюся: чай з імбирем, гвоздикою, кардамоном, перцем і медом
12 DecА шо там на гербі Росії, двоголовий беркут?
14 DecНа сусідській студентській вечірці співають хором корольішут. Думаю, мені час валити на Мадан на ОЕ
15 DecНамагаюся писати статтю але треба валеріанки - бо це емоційне збудження післямайданне взагалі не дає сконцентуватися третій тиждень. Але дивний зворотний ефект - застуду і дрібні нездужання після Майданового адреналіну - як рукою знімає
16 DecНапевно, деякі журналісти пишуть ложками - бо не текст виходить, а каша
19 DecСнилися різки. Подарунок Миколай залишив на вулиці Ярославів Вал, щоб я ще випила какао із корицевим тістечком. І Ольга-Марія разом зі мною
19 DecНайсмачніший чай року - черпаком з відра, теплий, солодкий і з лимоном, наливала привітна дівчинка в ніч на Миколая на Євромайдані
21 DecНерозшифровані "Щоденники" року - з Євгенієм Євтушенком, Лужецьким, Ложкіним, Шерешевським, інт з Костомаровим. Це теж підсумок - роблю наполовину. Зробити
21 DecНу от, зрозуміла як робити косу-колосок. Те що передавалося з покоління в покоління мені останні роки заміняє ютюб
26 Dec"Беріть коме́нти, і шифруйте вчасно, коли їх ждуть далекі передплати. Коли є час, коли немає часу, і коли навіть ні про що питати"(С) Северин
27 DecКотяча помста - дорогою наче ненароком скинути шарфик на підлогу. Дорогою назад наче ненавмисно по ньому потоптатися
30 DecНігті кольору лакричних цукерок. Сукня кольору прапора Євросоюзу. Лакричні цукерки - смак Європи, до речі
30 Dec"Ти - провокація для гомосексуалістів" комплімент вечора
31 DecРозчесуюсь. Коса вже достатньої довжини, щоб очолити опозицію

Далекий простір

$
0
0
Зареєструвалася на Goodreads - щоб контролювати що ж я читаю і зробити в кінці року притомний підсумок. Завжди любила кудись занотовувати книжки, (робила це у щоденнику але зараз вести притомно щирий щоденник - дуже цікаво але інформаційно небезпечно). А це прямо як для мене соцмережа.
Далекий простірДалекий простір by Ярослав Мельник

Спочатку дуже нагадувало "1984", але оскільки українських антиутопій знаю небагато (нам їх у літературі і не треба, бо у пресі - суцільна антиутопія)- думаю ок. Потім зрозуміла, що Володимир Панченко мав на увазі під "притчевістю" письма Мельника. Окрім фантастичного суспільства майбутнього мтафора "сліпі-прозрілі" - це те, з чим ми маємо справу щодня. "Сліпим" теж наприклад ніяк не вкласти у голову, що на Євромайдані люди не за гроші і з метою. А не "вам разбили лоб на Майдане, пропустите 2 хода" - як у настільній грі від журналу "Репортер").

У інтерв'ю автор розповідав, що пише психологічні статті у литовські жіночі журнали - а писати у масові популярні видання ознака визнаності на широкому (може не завжди глибокому, але таки широкому рівні). Говорив про архетипи Майдану - і такими словами, що змогла написати цей неможливий по формату термін у нашому масовому журналі (взагалі, Юнг і архетипи це шлях до мого серця). Глибокий, розумний, відчуджений. Сподобався, хоча його промова на Книзі року Бі-Бі-Сі публіку не захопила (публіка потусити прийшла і взагалі вболівала чомусь за слабенький роман іншої фіналістки - Сняданко, так наче ніколи не читала хороших книжок і не мала з чим порівняти). "Далекий простір" переможцем визнали справедливо. Це сильний твір слабкої ліги української сучасної прози. Хоча якщо рівнятися поза межами тієї теплички - середній.

Мене вразило, як швидко його прочитала. За день - під 300 сторінок. Написано майстерно - динамічно, йде легко, кінематографічно. Написано так, що можна було б зняти непоганий фантастичний бойовичок - є погоні, втечі, футуристичний мегаполіс обшарпаних сліпців і залитий сонцем далекий простір вищої касти зрячих. От тільки кіно у цій країні ніхто не зніме. Бо ми навіть не Польща, де сучасні твори одразу потрапляють на екрани. Будемо по Шевченку знімати, Катерина, москалі - по-колоніальному актуально.

View all my reviews

Зустріч однокласників

$
0
0
- Як вона співає? Ні слуху, ні голосу, - питає Лєна про Віру Брєжнєву. А все тому що у рівненському кафе Джемм, де мав бути тільки джаз і блюз, на всю гатить русский мір з екрану "МюзікБокс". А я саме з'ясовувала Глібову експертну оцінку нової ВІА Гри - і перейшли до старої.
- Фігурою, - запевняє Гліб і висуває теорію, чому українська естрада програє російській попсі. - Знаєш, яка різниця між Вєрою Брєжнєвою і Степаном Гігою? У Брєжнєвої нема голосу, но афігенна подача.
- Хто всі ці люди? - ковтає "Геннесі" Микола.
- Хто такий Степан Гіга? - запитує Таня.
- Це такий, як Іво Бобул, тільки гарніший, - пояснюють Лєна з Глібом.
- Я не граю у Warcraft, але колись я потрапив на розмову фанатів - відчуття приблизно ті самі, - підсумовує враження Микола. Я перепитую у офіціантки чи справді вина у келисі сто грамів - можливо, так діє замовлений хумус.

Слова на tвітер - Січень 14

$
0
0
2 JanПодивилися "Велику красу". Фільм великий (2 год 20 хв) і красивий
5 Jan Слово дня: багатогорішок (Гліб демонструє знання біології, яке статевим шляхом не передається, хоча)
5 Jan Торін: вкотре переконалася що чоловікам пасують підведені очі. Леголас: у 16 видавався мені неземним, а зараз - бачу лінзи і перуку
6 Jan - Хто такий Степан Гіга? - Це такий, як Іво Бобул, тільки гарніший
10 JanЧитаю майбутню книжку Жадана - і вона буде кращою за всі попередні прозові
11 Jan Знайти улюбленого художника дитинства і дозвонитися в Нью-Йорк він може, а розділові знаки і слова правильно написаті ні. Редагую стогодин
12 JanДомашні тварини: уявний кіт Інжир і уявний їжачок Марсохід К'юріосіті, якого Інжир зневажливо називає Марсіком
12 JanЩоразу повертаючись додому, наче втискаюся зайвою книжкою у переповнену тісну поличку і в пальцях був від цього біль
15 JanРозумний гору обійде, а ми лупаєм сю скалу
15 Jan Альо - кричить у трубку редактор відділу історії. - Ми з тобою за однаковим часовим поясом живемо? Можна було б поцікавитися також епохою
15 JanНіщо так не підкреслює стегна розміру XL як трусики розміру XS
17 JanА ще я вважаю, що паралон у ліфчиках теж підходить під закон про спецмаскування
18 Jan - Бажаю мати машину твоєї мрії, і країну, у якій можна їздити у колоні більше 5, - вітаю Лєну. - Якшо мати БТР, у колоні по 5 можна скрізь
19 JanТорік ми святкували Водохреща над Сяном і жартували, що за рік поїдемо на Дон. Але Росія зараз сама іде сюди
21 Jan Інжир затято креслить свою "котопульту" - з кота і пульта, звісно, проти беркута
23 JanМарта міряє зелену шапку-балаклаву. - Я в ній схожа на котеня в носку
28 Jan - Запахло женщіною, - Марта про лак для нігтів на робочому місці. - Ще місяць від женщіни у мене хіба запах - каже їй істота у лижних штанях
28 JanНа Майдані є все. Інфраструктура розвинутої цивілізації. Єдине чого бракує - бані. Найкрасивіше - димарі з наметів, білий дим замішаний із завірюхою, сніг іскриться крізь зелений лазер наче полотно з казки виткане до ранку
29 JanГеополітичний вибір: між великим і дешевим донецким кефіром і меншим й дорожчим Галичина переміг другий - але теж виявився ригівським
30 Jan Хто вогнем і мечем, а хто пером і ентером
31 Jan - Косичка! Сир-косичка!- Давай їх їсти! - прокоментував Коцарев мою зачіку. - Я це волосся їм все життя. Повір, воно не смачне

Pure Beauty: антропологія краси

$
0
0
Мене кілька років цікавить науковий вимір краси людини, чоловіка чи жінки, у сенсі привабливості. Не просто статевого потягу, а причини, за якими одна людина вважає красивою іншу. Без впливу, одягу, татуювань, пірсингів, моди. Цікавить як художника. Йдеться не про миловидність, симпатичність, "смазливость", а про чисту красу. Яким чином формується таке судження? Наукової літератури мало,  дослідження стосуються більше потягу, статті часто повторюють ті самі очевидності.
Що я вже знаю:
- Людина красива коли нагадує іншій її саму
- Людина красива коли нагадує іншій її батьків. Особливо батька жінці і матір чоловікові
- Жінка красива, коли її тіло свідчить про дуже добру придатність до дітонародження. Великі груди, вузька талія і широкі стегна. Це найширший стандарт, не уявляю народу, який не визнає таке співвідношення красивим.
- На визначення привабливості чоловіка у жінки впливає менструальний цикл. На одному його етапі жінки вважають красивішими чоловіків з суворішими, маскуліннішими рисами, на іншому – ніжнішими, «жіночнішими».
- Людина красива, коли її зовнішність свідчить про відмінне здоров’я – чиста шкіра, хороші зуби, нема справді зайвої ваги, довгі вії, густе волосся. Ще теж широкий стандарт
- Довге жіноче волосся чоловіки вважають красивим, бо це на підсвідомому рівні говорить їм, що роки, за які воно росло, жінка не хворіла нічим серйозним
- Красиве все, що свідчить про молодість. Волосся світле також омолоджує, бо зазвичай темніє з віком. Світле як несвідомий сигнал молодості? Великі очі – бо великі очі у дітей. Мініатюрність, витонченість теж може бути сюди.
- Легка асиметрія. Абсолютно симетрична людина не приваблива.
- Все індивідуально. На відчуття краси впливає виховання, пережитий психологічний досвід у період дозрівання.
Що цікавить:
- Зв'язок і антропологічним типом - чи спільні риси є підґрунтям того, що інший нам здасться красивим
- Правила, за якими пояснити кожен випадок, чому цю людину інша вважає красивою

"Все вже пороблено, тепер має бути покращено"

$
0
0
Оскільки сайт Gazeta.ua, де я минулого року вела блог, покращили - запустили нову версію, зберігаю все "пороблене", бо раптом злетить десь архів Під катом - мої блоги на сайті Gazeta.ua за 2013

Дві Віагри - два Динамо

2013-10-29

А ще я вважаю, що існування одразу двох груп "ВІА Гра" - явна ознака наближення Судного Дня. Зміни у їхньому складі завжди сприймала нормально. Бо "ВІА Гра" - як футбольний клуб, куди набирають нових і нових гравців, але вона все одно залишається собою. От шо б сказали мужчини, якби раптом стало два "Динамо-Київ"? Чи виник "Шахтар" Ахметова і "Шахтар", наприклад, Януковича? За який вболівати, якщо в обох гратимуть все одно прудконогі бразильці?

Менше з тим, на англомовний ринок мій улюблений український поп-гурт виходить під назвою Nu Virgos. Напевно, щоб ніяких зайвих проблем за бренд із потужними фармацевтичними компаніями не виникало. Зате між собою колишні продюсери за ім'я "ВІА Гра" посудитися не проти. Чого тоді не назвати одну "Імпаза", наприклад? Чи "Золотой коньок Меладзе" - як радять мої друзі у Фейсбуку. До речі, треба розпитати, звідки вони стільки назв подібних препаратів знають. А скільки є ще народних засобів для цього діла.

Наприклад, народне шоу "Хочу в ВІА Гру". Його я так і не бачила, хоча шкодую. Бо ідея крута. Але в такому жанрі з родючої української землі можна набрати хоч сто складів. Бо що таке "ВІА Гра"? Руда, білява і чорнява жінки з більшетретього номером бюсту співають ліричні пісні російською? Але якісніше за "поющіє труси", бо інша "цінова" категорія. В плані - труси вже дизайнерські. І якщо ВІА - це вокально-інструментальний ансамбль, то ноги і груди - основні їхні інструменти. А щодо поп - то це жанр.

Хоча чого я переживаю - подумаєш, дві "ВІА Гри". Можливо, це наслідок дитячої травми від зміни акторів у Санта Барбарі. Оце випадково дізналася, що актриса Робін Райт там грала Келлі Кепвелл і з жахом усвідомила що не пам'ятаю її місце в Ієрархії. Зате знайшла дуже педантичний сайт, де всі подібні прогалини можна відновити: http://www.capridge.com. Всі актори і персонажі з фото, біографіями. Вказано хто з ким спав, фліртував, одружувався і анулював шлюб. І про "ВІАГру" колись намалюють.

Але чи може зараз взагалі існувати хоч одна справжня "ВІАГри"? Чи кожна наступна буде тільки її симуляцією? Та байдуже, хоч сто. Бо все одно, сьогодні найпопулярніша в світі українська група інша, це FEMEN. А туди беруть і з меншими грудьми.

На дієті 2013-09-26

На тиждень вирішила відмовитися від Фейсбука. Надихнула книжка "Наша маленька ПНР" - де сучасна польська родина на півроку "повернулася" у 1981-й. На картопельці зі смальцем герой набрав 12 кг, півроку без мобілок і ненужних новин з інтернету дали позитивний ефект на нерви. Попри всі плюси фейсбука для журналіста, мінуси стали переважати. "Та я для роботи," - виправдовуюсь і щоп'ятьхвилин рука тягнеться. Згадала розмову з хлопцями зі шведської Партії піратів і особливо фразу "Ми думаємо, що фейсбук - продукт, який ми використовуємо. Але скоріше це ми - продукт, який використовує фейсбук". Занадто багато стала виробляти змісту для цієї соцмережі. Тож - щоб перевірити чи відбулися незворотні зміни - оголошую тижневу фейсбук-дієту.

За тиждень ламало постійно. Почувалася, наче у селі на засланні. Перший день - ейфорія від корисної спрямованості часу. Вдома запекла м'ясо і смачнюче овочеве рагу. Тішить, коли помічаю знайомий інтерфейс з літерою F на компі поруч. Здається, шось відбувається без тебе. Цікавих людей шукаєш в ґуґлі.

Друга доба: Кинути фб як кинути курити - набираєш зайві кг. Цукерочки, коржики - частіше.

Третя доба: жж раптом такий цікавий. На кухні тепер нічого не пригорає. На Гогольфест пішла сама, бо не було куди написати хто ще йде.

Четвертий день - Попросила колегу зайти у мій акаунт і витягнути статтю з повідомлення - бо автор трубку не бере, на мило так і не переслав. Перша лажа.

П'ятий день - Робочі журналістські потреби вирішую у твітері. Хлопця, що не користується соцмережами, ми знайшли через соцмережі. Друга лажа: не знала, шо у пана, якому тричі надзвонювала - день народження. Колеги не підказали, бо вважали то загальновідомим фактом. Махлюю - прошу скидати мені найцікавіші пости улюблених авторів.

Шостий день - написала на могилянський форум Bonet. Раніше години онлайн-сплікування проводили там. Тішуся, шо воно ще живе. Відчуття дуже вінтажні. Колеги до мене вже звертаються "Женщина, яка не ходить у фейсбук". Цікаві пости з жалості кидають самі.

Останній день - настрій святковий. Заходжу - трохи трясе, чомусь хвилююся. Нічого не помінялося, пропустила одну важливу зустріч. Тю, нічого страшного. Аватарка набридла.

По русски не поймете?2013-09-04

- Здравствуйте, хотели бы предложить вам интервью с нашими артистами, - чую у трубці. Питаю, якими. Жіночий голос перелічує назви - випадкові комбінації англійських букв. Серед них знаю лише Квест Пістолз.

Часу до важливої зустрічі маю хвилинку, тож щоб совість відмовити була чистою, питаю:

- А серед них хтось співає українською?

- А вы по русски не поймете? - безпардонно відповідає голос.

- Ну, "Газета по-українськи" пише насамперед про українських виконавців.

- Так они же украинские, - переконує.

Розумію, цей діалог може тривати безцільно довго. І сперечатись не дуже хочеться, та й часу обмаль. Тому перед тим, як покласти трубку, співаю у неї найвідоміший рядок "українських артистів", який збігається з моєю думкою щодо пропозиції інтерв'ю:

- ...Я устал, хочу любви, а ты паришь секс.

Sexy me

2013-08-14

Живопис рушив у нефігуратив, література досі на панщині пшеницю жала, художня гімнастика тільки починає осягати здобутки танців на пілоні. Найшвидше з усіх мистецтв на новітні тенденції реагує попса.

Півгодини М1 - і я вкурсі. У "Дискотеки Аварії" дєвочка "тихо плачет в твиттере на двойном Beefeater'е" - про те, що ніяк не наважиться надіслати Йому е-мейл. П'ятий рік у твіттері, читали, знаємо.

Але наступна пісня мене перегнала - бо 3G досі не маю. Гурт A-Dessa (у все пов'язане з Одесою - вірю): "Милая, держи, я купил тебе 3G.Теперь что хочется - скажи, посылая месседжи". І в риму і правда. Головна трагедія ліричного героя - кохана потрапляє у "социальные сети" - і "не могут делаться дети". Коли мила таки вагітніє (мабуть, батарея сіла), він власноруч закопує подарований модний ґаджет саперною лопатою і нарешті почувається Мужчиною, ще й о Боже каким.

І останнє - не вірю, що пісня групи Серебро "Ми-ми-ми"виникла без урахуванняобкладинки журналу Time про покоління Me Me Me -ексцентричне so super-puper-drouper самозакохане sexy me. І у кожному помаху вій русских красавиц в бікіні та хутряних шапках на тлі туркусової морської гладі бачу тільки викривальну критику поколінню інстаграма

Сука

- Зараз завдання українців - не вмирати за Україну, а жити за Україну, - завершує розмову Антін Мухарський. Вирішили прогулятися з ним Хрещатиком і дослідити рівень жлобства. У його майбутній книжці "Жлобологія" 33 світлі уми аналізують, хто такі жлоби і як ними не бути. Непрофесіоналізм - одна з "проблемних зон" українського суспільства на всіх рівнях - включно з тим, що під парламентською люстрою.

- Ставати професіоналами, на дрібницях робити свій побут кращим, - радить Антін. - Вибирати між фасфтудами український. Бути вибагливим до професіоналів, які там працюють. Казати - суки, коли буде борщ нормальний? Коли будуть пампушечки з часничком, щоб таки - ням? В тому є сенс європейської України - насолоджуватися українським буттям.

Натхненні розмовою, після прогулянки фастфуд обрали український. На перший погляд черга виглядала наче не довгою - осіб із сім. Але головне у черзі - її швидкість. Радію котячій порції зеленого борщу, який мені нарешті насипають.

- Також картоплю, будь-ласка, і фрикадельки, - прошу у тієї ж дівчини. Страви обрала ці, бо вони поруч - не доведеться йти через всю чергу.

- Нет, это не мое, - показує на свою колегу за два метри. Та саме щось важить попереднім клієнтам і щоразу долає півзалу. Як і ще дві її колеги. Дівчина, яка відповідає за борщі, позіхає. За нами в черзі - нікого.

Логіки і логістики не розумію, але знаю, що борщ схолоне. Ще хвилин за п'ять починаю їсти його одразу в черзі з таці - щоб привернути увагу Повелительниці картоплі і фрикадельок. Тим часом вивчаю цінники й меню. Вони написані мікрошрифтом десь згори, поодаль від їжі. Щоб ніхто не знав, що і за скільки купує. Чим картопля по-селянськи відрізняється від картоплі по-домашньому і яка з них моя - на око не визначу. Питаєш, що це - тобі ліниво називають. Питаєш ціну - тобі кажуть "Дєвушка, читайте меню, там всё написано".

Внаслідок тривалих аналітичних потуг з'ясовую - фрикадельки подають зі сталою вагою, а картоплю - зі змінною. Так більшість страв. Їх важать і цю вагу пишуть окремо на папірці, а потім на касі ще півгодини множать коефіцієнти. Ок, думаю, зате можна варіювати порції. Бо за словами Мухарського, жерти без міри - теж ознака жлобства.

Але бачу, що пізно - мені вже насипали всю картоплю по-домашньому, яка залишалася і вивалили туди не тільки фрикадельки, але й півцибулини із соусу. Важать все разом.

- Добре, - кажу чисто з математичної цікавості. - Але як ви дізнаєтесь вагу картоплі, якщо ви не важили фрикадельки з соусом окремо?

Дівчина різко викидає фрикадельки на чисту тарілку, важить все окремо, пише папірці.

- Теперь верите? - цідить крізь зуби і несе кудись за метрів п'ять - гріти, хоча я не просила.

Витрачаю на 20 хвилин і 10 гривень більше, ніж розраховувала.

- Навіщо важити порції по грамах, якщо клієнтів не питають, скільки? Окрім як обважити, мотиву не бачу. Чи не простіше зробити сталі порції? Це ж фастфуд. Так швидше буде, більше клієнтів, - кажу подрузі, відсовуючи тарілку з цибулею і третиною картоплі.

- Вона коли важила, сказала про тебе "Сука".

- Вважатиму за комплімент, - сміюся. - Ми ж обрали українське і вимогливі до професіоналів.

Діти як інвалідність

У Празі вразила кількість молодих мам з візочками у метро. Звісно, скрізь є обладнання, що дозволяє людям на інвалідних візках користуватися громадським транспортом, тому завезти самій дитячий - не проблема. Навіть там, де тимчасовий ремонт на вулиці і все з дошок - окрема дошечка зрізана для візків.

У нас до молодих мам ставляться приблизно як до інвалідів. Жінка може взяти в зуби сумки, під пахву дитину і ногою штовхати візок аби доїхати вдень, залишена на себе, у інший район міста. Або залишатися ув'язненою у своєму дворику і чекати поки чоловік прийде з роботи.

Народити дитину в Україні означає випасти з життя. Стати залежною, невільною, неповносправною. Або треба мати багато грошей - нянь, власну машину, асистенток. Чи неабияку силу волі - щоб бачити не тільки пелюшки та пісочниці. Лякає мене кількарічний відлюдницький спосіб життя моїх подруг, що народили. Лише одна продовжує вести свій бізнес - мають з чоловіком мовну школу. Встигають пильнувати не тільки свою донечку, а й навчати інших. Але то радше виняток, поруч - батьки і місто їхнє за годину пішки обійдеш.

Дітей в мене немає і найближчих 9 місяців не передбачалися. Але думаю, варто готувати сани влітку. Політичні партії вважають, що такі проблеми менш важливі, ніж боротьба за мову калинову. Непочатий край роботи також феміністкам, але їх більше переймає, наприклад, право туніських жінок викладати оголені фотки в інтернеті. А, так, ще можна аборт зробити.

Два вірші, заради яких було варто йти на Арсенал

2013-06-01

Обидва виявилися про пастухів. Один пасе дерева, другий - оленів. Але насправді, обидва - про "одинокість" чи - кому ріже - самотність. Читали їх на презентації "УПА"- Української Поетичної Антології

Юрій Андрухович читає "Ван Гога" Ліни Костенко. Слухати зранку Andrukhovych vangogh1 by Lena Pavlova

"О якже це нестерпно, пане-брате, так безоленно оленярувати" - пише Іван Малкович у власному вірші "Житіє оляняра", де "Оленяр - жінка якого Олена" і в жодному разі просить не ототожнювати автора з ліричним героєм. Malkovych olenyar1 by Lena Pavlova

Нарешті з'явився вірш про Олен, а то "тільки Оля це доля це доля" і "панно Інно, панно Інно". Шановні поети, недопрацьовуєте - ще стільки імен жіночих неоспіваних.

P.S. Хто не був на Арсеналі, останній день - сьогодні.

Акцент

- Чому індуси між собою у Штатах розмовляють англійською, - зацікавило мого друга, який час від часу там працює у галузі ІТ.

- А якою мовою говоритимуть два галичанина між собою в Москві? - сміємося.

Другові індійці пояснили, що вони мають стільки мов, що можуть реально не розуміти одне одного. У наших в Москві цілі інші, хоча з індусами їх об'єднує, що корінні меншканці цей акцент спалять майже завжди.

Далі розмова зайшла про програму, яка б сама розшифровувала тексти з аудіозаписів інтерв'ю. Про неї мріють всі мої колеги-журналісти і не тільки, а лінь - рушій прогресу.

Знаємо, що англійською такі програми існують, а українською... Думаю, зависне на другому реченні настаящого суржика. Якщо хтось таки оцифрує українську в актуальному стані (не на рівні якщо "кохатися" - то у правді чи у квітах).

Друг каже, що у США такі програми існують, хоч і дорогезні. Використовують їх у кол-центрах - вони автоматично розшифровують ключові слова автоматично записаних скарг. А потім працівники фірми читають записи і вже скеровують сили у подоланні вказаних проблем.

- А якщо подзвонить індус? - питаю .

- Напевно, його скарга врахована таки не буде, - посміхається друг.

Ну, наш сервіс поки що має людське обличчя. І переважно радянську ненав'язливість.

А може вбити себе?

2013-04-25

У видаленні із Facebook є трохи від самовбивства. Хоча так само як і від самопорятунку.

Схильності до саморуйнування наче не маю. Не пробиваю навіть вуха - трактую будь-який пірсинг як рани. Не виступаю войовничо проти інших, але щоб заподіяти собі дірку у вусі чи іншій частині тіла - навіщо? Татуювання не люблю з тих же причин - наче подряпати ключами полірований стіл з червоного дерева. Та й нащо обмежуватися тим самим малюнком? Отже, мені не стане сил зважитися навіть на електронне самогубство - видалити свої акаунти із усіх соцмереж. Але вони стали звичками. Деякі - поганими, хоча всі були корисними на початку.

Соцмережі - як цигарки. Найуспішніше - взагалі не починати. Маю Facebook, Livejournal, Twitter, Tumblr, Vkontakte, Pіnterest, Formspring (найбезпечніша соцмережа - нагнулась сама), Google plus, Flickr; Behance, Issue i Photobucket не чіпати, користь переважає. Впевнена, що маю ще десь екаунти, але наразі забула. Соцмережі впливають на память, як кава на колір зубів - тьмяніє й вимиває кальцій

Мої перші "затяжки" сталися 10 років тому - у чатах та ICQ, потім - університетський форум Bo.net - протосоцмережа. Наркоманські звички почалися із нього. Але були обмеження - без інтернета вдома, лімітований час у студентському інтернет-центрі. Потім ЖЖ і нарешті Facebook, Vkontakte. Фейсбук завела 2008-г як міжнародний профіль, ім'я написала англійською, Вконтакт - для домашнього вжитку - всі однокурсники-однокласники вже були там. Відколи бабусине село стало global village з інтернетом? Вконтакте завели собі і сусідські діти - можу слідкувати за життям квартирантів у старенькій хаті.

Сьогодні маю у Facebook 1782 друзів. Використовую його дуже багато для роботи - але це тільки привід. Новини дізнаюся з нього - з перших вуст про роботу режисерів над фільмами, письменники тут повідомляють про дописані романи - а потім вже те саме повторюють ЗМІ.

Виникла потреба у електронній увазі. Від Facebookа вже давно нудить, але наполегливо зазираю туди щоп'ятьхвилин, як алкоголік у кіоск-наливайку - може шось помінялось і йому наллють стограм в борг? Виправдовуючись, ставлю риторичні запитання - "Шо корисніше - почитати півгодини фейсбук чи почитати книжку?" А якшо півфрендстрічки - письменники-редактори-коректори-видавці-ілюстратори?" Так за півгодини прочитаю книжку одного автора, а так - десятка, і не факт шо гірших. Хоча інша половина френдстрічки - про во свобода москалів озірова чужих дітей і як-я-гарно-вип'ячую-губи-в-зеркалі-в-туалеті-і-фоткаю-себе-на-айфон.

Все частіше бентежить Facebook-погляд - коли ти зустрічаєш свого френда, але не впевнений, чи маєш сказати "Привіт" - ви ж ніколи не були знайомі, не спілкувалися, не переходили ні на ти, ні на ви, ні на твою мать. Бо ти знаєш якого кольору в них думки і труси, а вони не вітаються із тобою, випадково зіткнувшись в метро.

Facebook має навіть мій кіт Інжир, за сторінкою слідкують 103 користувачі. Вчора його фото лайкнула якась дівчинка з Варшави, що вчиться з Берліні - не знайома мені. Але коти у соцмережах - окрема тема, як і поп-філософія - фрази з претензіями на життєву мудрість типу "Дорогой - я женщина. Я не хочу быть сильной и решать все за двоих. Если и ты не хочешь, то давай останемся подругами" або крилаті вислови типу "Целуююсь я лучше, чем готовлю".

Або/але "На вкус і цвет все фломастеры разные" - як пишуть ті ж демотиватори. Якщо з мене видалити всі шкідливі речовини, то нічого ж не залишиться:

Livejournal - відколи всі із меткістю тарганів перебігли на Фейсбук - став тим, чим мав бути - яксним кольоровим журналом, з цікавими фотографіями, дописами не без претензій на художність. Менше особистих стосунків, менше дурних приколів - технологічно їх легше постити на стіні у Вконтакте, яку успішно освоїли навіть на селі.

Twitter - улюблений. Подобається тим, що його не вкурюють інші. Можна писати щиріше - навряд чи його причитає хтось, хто не повинен бути. Це тренажер лаконічності - у 140 символів можна вмістити все. Не відволікає на картинки й коментарі.

Tumblr я пишу те що дуже хочеться сказати, але не хочу щоб хтось зі знайомих прочитав. Або що б не загубити. В Україні Тамблер мають не так багато людей, за його наявність вважаю просунутими.

Vkontakte - родичі, однокласники, ті хто не має фейсбука. Залежності не маю. Дозволяє дізнатися хто з твоїх однокласниць вийшов заміж а хто народив і кого саме - коли зустрічаєш старого друга - якось і розказати нема шо - все вже бачив у вкантактє.

Pіnterest - ідеальна соцмережа: жодних слів, самі картинки. Виглядає як онлайн-галерея, колекції формуєте ви. Можна зберігати фотографії, які зацікавили у мережі, можна пришпилювати собі на стіну (пін -шпилька). Зберегла туди портрет Гітлера, написаний лайном пензля одного німецького художника - постійно забуваю прізвище. Малює усіма рідинами, яке виділяє тіло - наприклад, портрети друзів спермою. Розповідаю про художника, коли мене хтось намагається вразити новиною типу "Художник малює сміттям" .

Поступово наближаємося до кіборгів - коли нові пломби заміняють зуби, а контактні лінзи дають чіткий фокус моєму зору, соцмережі роблять роботом спілкування. Навряд чи ми природно змогли б винести стільки контактів, друзів, бути зануреними у стільки доль - тому є відчуття легкої роздавленості. Але видалитися вже не можу. Та й плачу за ці нові можливості тим, що набуває найвищої цінності у сучасному світі - часом.

На холодець до Irvanets

2013-04-09 14:01:22

"Толстой", "Тургенефф" - ресторани у нас не називають іменами українських письменників. Хіба у Франику бачила "Франко". Але кухня італійська - може то й Franco.

Недопрацьовка тут. Треба просувати вітчизняні бренди, тим паче, концепції самі лягають.

В ресторані "Леся Українка" було би вегетаріанське меню - "Не ріж, не бий не убивай".

У Рівному залюбки ходила би на холодець до буфету Irvanets.

А в ресторані Kotlyarevsky - свинячу голову до хріну і локшину на переміну, потім з підлевою індик; на закуску куліш і кашу, лемішку, зубці, путрю, квашу і з маком медовий шулик.

Рибними стравами славився б Dnistrovy на набережній. М'ясне - кажуть друзі - їли б тільки у ресторані Shklyar, і запивали б це горілкою "Холодний Яр".

Чай з яблуневого цвіту пила б у романтичному закладі Hvylyovy, а каву, чорну як пекло, із грушами в тісті - у елеганцькій кнайпі Vynnychuk.

Кладовище пластикових пакетів

2013-02-19

- Думаєш, він такий хазайновитий, що сміття виносить? Та він просто перевіряє, чи нема там використаних презервативів. Докопується, чи не зраджую я, поки його нема вдома, - репліка з фільму "Звичайна справа" нагадала стару ідею про waste-аналіз.

Про людину можна багато дізнатися зі сміття, яке вона викидає. Цілий портрет можна скласти - що ви їли, що робили і любили, чим хворіли. Приватні смітнички приховують багато приватних секретів. Саме тому було цікаво поїхати на полігон зі сміттям - подруга знімала там документальний фільм.

Стільки чайок, як над сміттєзвалищем, ніде не бачила. Раніше в мене вони асоціювалися з морем. Тут теж було свого роду море. Кінця-краю не має.

Історії про те, що знаходили тут навіть рештки тіл немовлят, проймали. Що ж знайдемо ми, якщо пройдемо, міцно затиснувши носа, на кілька куп вглиб 40 гектарного полігону з рештками приватного життя столиці? Вінтажні іграшки? Поламану теніку? Дивний непотреб? Пляшки вже позбирали до нас "спеціально навчені люди".

Ми розчарувалися. Нічого. Нічого, що б тримало форму - лише в'язка однорідна брунатна маса і залишки етикеток - наче це величезний брендовий магазин, самі назви, логотипи, фірмові шрифти на посічених вітром і часом обгортах. І пакетики, пакетики, білі, рожеві, зелені пластикові пакетики - ось над чим невладний час. Вся органіка вже переплавилася, а їм - хоч би хни.

Той сморід, і чайок, і мільярди білих пластикових пакетиків я тепер згадую щодня. От і сьогодні, коли повернулася додому з магазину, розклала продукти в холодильник і підняла зі столу десяток розірваних целофанових кульочків - я знаю, де вони доживатимуть.

Radio Wawa

2013-02-18

"Салат може бути грецьким, але музика – тільки польська". Це рекламу польського радіо Wawa запам'ятала назавжди. І радіоканал два тижні не міняла. Це було 6 років тому, коли я вперше потрапила за кордон. Два тижні жила у Кракові – поїхала туди вчитися польської.

Отримувала втіху від кожного вияву того, що це інша країна – від табличок в потязі польською до іншої музики на радіо. Що перше зникає, коли перетинаєш кордон – російська попса, - як каже мій друг. Але з'являється інша – англійська. Вона, можливо якісніша або здається такою, бо слова звучать менш затасканими, ніж у російській – але та ж сама, яку крутять у нас. Коли чула невибагливі симпатичні пісеньки англійською у польських кав'ярнях – аж образливо ставало – знову почувала себе не за кордоном. Вперше тоді відчула цей присмак універсальності. Пахне макдональдсом.

І де б я не була – у Грузії чи Андоррі, - англомовна музика за кордоном на мене справляла подібний ефект, як в Україні – російська. У Тбілісі траплялися милі випадки, коли класику російської естради можна було почути на радіо у місцевому виконанні – так хоч акцент дає відчути, що ти в пострадянській, але Грузії.

З Радіо Wawa – zawsze polska muzyka – я тоді вивчила чи не більше слів, ніж на лекціях польської, які слухала два тижні. Мала вже з десяток улюблених пісень, які наловчилася з радіо записати на плеєр. І потім місяць ще вишукувала вдома в неті тексти та імена виконавців. В Україні тоді не було жодного радіо, де б грала тільки українська музика. Чи є таке зараз – достеменно не знаю, точно не на FM, десь в мережі, напевно, знайдеться.

Сьогодні ж - хоч заходиш в магазин угорських сувенірів в Будапешті, чи пивбар у Перемишлі, - опа, Gangnam Style - почувай себе, як вдома. Звучало скрізь. Хоч наче вже корейська, а не англійська. Та й салат олів'є – в Європі більше знаний, як російський. Алеу нас по-київськи може бути хіба що котлета.

Чому горів Гостиний двір?

2013-02-09

Реставрація - це покращення. Реконструкція - ще більше покращення.

Якщо пам'ятка архітектури розташована над метро і покращувати її знизу проблематично, варто покращити дах. Якщо дах покращення не вимагає, треба, щоб вимагав.

Але найдраматичніший метод покращення - очищення вогнем. Перевірено - проганяє злих духів і активістів, доводить пам'ятки архітектури до потрібної кондиції.

Навідміну від рукописів, пам'ятки архітектури горять. І запалюють їх, як зірки у Маяковського - коли це комусь потрібно.

Сьогодні вночі підпалили Гостиний двір. О 2.12, сирої дощової ночі середини лютого. Горіло у трьох місцях одночасно, - повідомляють активісти - над приміщенням, де вони чергували - дві точки та одна - над бібліотекою. Щоб погасити пожежу, довелося робирати частину даху.Тепер будівлю неодмінно доведеться ремонтувати.

І навіщо були ці кілька місяців боротьби за вибір між реставрацією і реконструкцією?

Все вже пороблено, тепер має бути покращено.

Здавна, після очищення священним вогнем, попіл використовували як добриво.

Цікаво, чи не виростуть тепер після дощу на згарищі ще кілька поверхів скляного торгового центру?

Мертва музика

2013-02-06

- Дєвушка, наш кампьютер с'єст вашу флешку, - щебече відрепетирувану відмазку адміністраторка "живої музики".

Ресторан називається "Європа" і грає тут російська попса. На нашому столі французьке вино і ми не бачились 10 років.

Хочемо говорити, чути одне одного, розуміти, співпереживати. А виходить тільки перекрикуватися банальними фразами в проміжках між "снова сєдая ночь і только єй довєряю я".

На флешці - Beatles, Океан Ельзи, Zombie від Cranberries і "Лиш вона лиш вона сидітиме сумна". Це ті пісні, які ми слухали ще однокласниками, 10 років тому. Підбирали їх навмисне з нагоди зустрічі. Але флешку з'їсть комп'ютер, тому всі будуть слухати весільні-застільні упереміж з "Я твой наркотік твой нікатін твой алкоголь". І дарма, що хто платить, той замовляє музику. Платили ми, а враження було, наче замовили нас. Як мінімум, на тортури.

- Скільки вам заплатити, щоб ви не грали?

"Жива музика" вдає, що не розуміє. Це удар нижче пояса. По амбіціях, творчих планах і авторитарному авторитеті.

Підхмелілі ентузіасти з сусідніх столів збирають з кожного по п'ятірці, щоб пєсні і пляскі продовжити на годину. Ми готові викласти по 50-ці, щоб вони перестали на годинку раніше.

Але ми знаємо, що навіть якщо зберемо ці гроші і заплатимо "живій музиці", вони все одно не припинять.

- Но другіє же хотят танцевать, - відмазки то окремий жанр репертуару, - і перемагає творчість.

І ми йдемо, так і не поговоривши. Чекаючи що, може, через 10 років ще зустрінемся. І не розуміючи, хто назвав цю мертву музику живою, волаємо у свіже повітря лютневої ночі, що "невдовзі прийде осінь, ми усі розбіжимося по русифікованих містах".

"Криївка" для "москалів"

2013-01-21

Три підсохлих шматки печеної шинки, "криничка" з 7-8 розрізаних навпіл ковбасок, трохи сірого рулету з яйцем - це м'ясна дошка "Криївки". Замовляю її утретє, з піврічним інтервалом. Колись вона була густо встелена усілякими смаколиками. Тепер більше спостерігаємо дошку, ніж м'ясо.

Але найбільше мене вразив образ трьох куцих дольок огірочка. Виглядали наче тут їх не квасять, а мордують. Але чому їх три? Як можна розрубати цей кволий огірочок натроє? Рівними частинами, що у ціле не складуться. Генії тортур радянського ЧК дісталися кухні? Де четверта? Можливо, її взагалі відправили у Сибір чи стерли навіки всі згадки про неї. Вимагаю хоча б реабілітації її пам'яті.

Коштує це повстанське щастя 50 гривень. Разом з двома пивами і хлібом і чайовими вийшло сто. Розумію, що таким чином послідовно втілюють образ повстанських реалій. Або воріженьки таки дістались кухні чи працюють під прикриттям серед офіціантів. Бо про галицьку щедрість була іншої думки. Завжди згадувала її коли мені приносили "котячі" порції у Києві.

Не піду я більше в "Криївку". Хай москалі туди ходять.


Пороблено, а тепер має бути Покращено

$
0
0

Мої блоги на Gazeta.ua за 2012 рік



Яйця в ліфчику сучасної прози

2012-11-27

З улюбленого сайту в інтернеті ragu.li дізналася, що Олена Лоран написала книгу. До того писала вона переважно на білбордах - подяки "Спасібушечкі" коханому за машину. Нове творіння діви має 368 с. і називається "Алиса в стране чудес. Болтовня брюнетки". Отже, всі інші новини літератури, напевно, зачекають.

Початок не провіщав нічого лихого:

"Безумно красивая и счастливая Алиса спускалась вниз по мраморной лестнице. До боли знакомое место... Белое платье в пол, нежные кружева и массивные серьги с бриллиантами прозрачно намекали, что в ее жизни грядут большие перемены"

Героїня Аліса у свої 23 - постійна клієнтка скальпеля пластичного хірурга. В дитинстві хоче бути "плястітуткой", підрісши снідає кокаїном з машини і ретельно слідкує за здоров'ям:

"Цветов от тебя не дождешься, а за букет спасибо!" В приемной венерологической клиники мы отослали два абсолютно идентичных сообщения. София писала Коровину, а я – Мише Барбашу. Коровин, как обычно, отшутился, чем, в принципе, ни капельки не удивил мою подругу – ни оригинальностью ответа, ни результатами анализов. А вот мой герой упорно доказывал, что это не его рук дело.

Точнее, члена. Свинья!"

Спочатку думала, що стиль твору можна схарактеризувати шнурівським терміном "Брендреалізм" - на кожній сторінці героїня вигулює сукню чи босоніжки якогось бренду, на деяких назви займають відсотків 25%. Навряд чи продактплейсмент принесе такі відсотки у реальних грошах, але, шановні сучукрписьменники, вчіться.

Цитує класиків - Керолла (якого точно знаємо що прочитала, чи принаймні переписала - у кожному розділі епіграфом) і Тараса Григоровича Шевченка (коли черговий мужчина везе її показати мальовничі кручі, оспівані поетом - півсторінки займає "Заповіт").

Інколи авторка торкається реальних постатей і порушує справді філософські питання:

"Бойкая певичка" – так написали обо мне в СМИ. И приложили к рассказу о вечеринке фото, где я в развратных позах целуюсь сначала с одним гостем, потом со вторым,

а после – еще и с травести-дивой Монро. Могу ли я считать себя лесбиянкой после последнего/ней?

Сильна героїня, оточена безліччю шанувальників, подекуди продукує ефектні сентенції черговому мужчинці, ставлячи його на заслужене місце:

"Миш, помнишь три слова, которые я тебе сегодня говорила: "Я тебя люблю"? Так вот, забудь их и запомни три новых: "Иди на х..й!"

Але разом з тим залишається слабкою, добре знаючи, що таке "Пороблено"

"Алиса села, ведунья вложила ей по яйцу в обе руки, одно положила в лифчик, чтобы у груди было, а еще одним начала катать по гостье, отчитывая свои заговоры. Девушке вскоре стало плохо. Казалось, что невидимая сила вырывается из груди. ... Потом ведунья попросила раздеться догола. Гадалка заявила, что порча снята, и посетительница должна ей 6666 долларов, которые нужно срочно отдать в течение трех дней, иначе она умрет. Так дьявол только что сказал. И умрут все,кому она об этом расскажет."

Не переживайте, хепі енд попереду. Хоча найбільше мені сподобалась анотація:

Аннотация аннотация аннтоация аннотация анн-

тоация аннотация аннтоация аннотация аннтоация ан-

нотация аннтоация аннотация аннтоация аннотация

аннтоация аннотация аннтоация аннотация аннтоация

аннотация аннтоация аннотация аннтоация аннотация

аннтоация аннотация аннтоация аннотация аннтоация

На Дивані Незалежності

2012-11-22

- Ти на Майдані?

- Я на дивані!

- Ось поки такі, як ти на диванах відлежуються, люди на Майдані Незалежності...

- А у мене Диван Незалежності!

Цей смс-діалог часів Помаранчевої революції знайшла у матеріалах своєї курсової роботи "Гра слів у фольклорі періоду Помаранчевої революції". Писала її 7 років тому. Події Арабської весни супроводжували Facebook, Twitter та YouTube, а у нас 2004-го були тільки е-мейли та смс-ки.

Подаю той уривок курсової, де йдеться про смс:

"У жовтні 2004-го найпоширенішим було таке повідомлення, яке з певністю можна зарахувати до смс-фольклору: "Ющенко ТАК! Янукович МУ...АК! Надішли це смс 5 друзям і після 31 жовтня тобі буде щастя". Структуру запозичено з особливих листів, які спрямовані на забобонних і нав'язують можливість здобуття щастя при багатократному їх переписуванні. Характерною також вона є і для смс-повідомлень, що мають такий самий механізм впливу і застосовуються телефонними компаніями для того, щоб забобонні клієнти витрачались на кількаразове пересилання таких повідомлень. Невиконання пропонованого розсилання вважається поганою прикметою. Таке смс супроводжується передбаченням негативних наслідків типу "а то у вас не буде кохання 7 років").

Насправді, аналізований зразок є скоріше народним продуктом творчості, пародією на дану структуру. Негативні наслідки не вказані, оскільки вони очевидні (програш на виборах і те, до чого він призведе). Фраза "тобі буде щастя" із вказаною конкретною датою – зразок дотримання трафаретної структури. Приклад: "Ющенко - ДРУГ, Янукович – ПЕТ...Х! Надішли це повідомлення 5 своїм знайомим, інакше зек стане Президентом твоєї країни!"

Короткість форм сприяє частому вживанню шаблону "тому що" у смс. Наприклад: "Вибір 2004. Тому що гладіолус" або "Так Ющенко, тому що Янукович!". Походження фрази "тому що гладіолус" пов'язане з телепередачею "КВН", де у виступі однієї з команд-учасників слово "гладіолус" було універсальною відповіддю на всі запитання.

Формула "Тому що" – зручний "майданчик" для гри слів. Вона не вимагає використання довгих фраз і є гарним вибором для переосмислення у смс.

Поширення набув такий варіант перегравання традиційний структур як використання за основу офіційних повідомлень мобільного оператора. Наприклад: "Залишок вашого рахунку переведено до виборчого фонду Янукович, тому що...йому нічим платити мені. Дякую. С. Тигибко". Структура типова для жанру смс – початок стилістично нагадує технічні сервісні повідомлення щодо операцій із рахунком. До них долучено штамп "тому що". Використання таких псевдосервісних повідомлень спрямоване на те, щоб викликати занепокоєння у разі неуважного прочитання смс, а при осмисленні – реакцію сміху.

Технічно зумовлене використання латинської абетки: "4omu z Yanukovu4em mozna spaty bez prezervatyva? – Tomu s4o NADIJNYJ!" Такий вигляд смс-повідомлень і латинські літери та цифи замість букв – характерні особливості жанру. У даному прикладі обіграно один із структурних елементів смс – підпис та шаблонну структуру, тиражовану рекламою: "А потім маленьке звірятко загортає горішки в бюлетені з неправильними відповідями; ЦВК". Йде переосмислення старих структур за допомогою приписування їм нових значень.

Інколи відбувається навіть окнижнення смс та забарвлення у емоційно високе. Ось приклад смс-діалогу:

- Помаран4ева геометрія осені гласить: немає нічого круглішого за свободу. А фізика додає, що радіус – сила духу, обмежена швидкістю світла: таке правило вселенського руху.

- До помаранчевого дискурсу приєднується хімія, яка на дослідах визначила, що індикатор набуває оранжевого кольору в середовищі сили духу і свободи."

Якщо чесно

2012-11-02

Вже півроку помічаю особливу моду на фразу "Якщо чесно".

Її супроводжує особливий погляд, наче змовницький. Та інтонація, ніби з вами говорять особливо щиро й відверто. І про те, що з ввічливості чи інших причин, не мусили б говорити.

Все частіше викидаю цю фразу з розшифровок коментарів, все частіше чую у мові друзів.

Наче нічого серйозного - стильна штучка, мовний реп'яшок. Але мене пересмикує, коли читаю її у інтерв'ю. Виходить, решта сказаного - без мітки "Якщо чесно"- автоматично стає брехнею.

Найчастіше її вживають у розмовах про особисте, стосунки і політику.

Для мене ця фраза - мітка лицемірності. І реакція мови на події навколо. Не дивно, що популярною вона стала саме у період найінтенсивнішої передвиборчої агітації. Тому що в цей час чесних слів набагато менше, ніж "якщо чесних".

Мені пише Барак Обама - 2

2012-09-01

Як це роблять у них:

Olena --

This is my last campaign, and I'm ready to give it all I've got.

I know supporters like you are, too.

Thank you so much for your support in these final weeks.

Please donate $3 or more before tonight's deadline:

https://donate.barackobama.com/Midnight-Deadline

Thank you,

Barack

Як би це виглядало у нас:

Олено,

Це моя остання кампанія, і я готовий віддати на неї все, що маю.

Знаю, що такі прихильники, як ви, теж

Дякую дуже за вашу підтримку останні тижні

Будь ласка, пожертвуйте 3 гривні чи більше до півночі

https://pozhertvujte.viktorufyodorovichu.ua/polnoch

Дякую,

Віктор

Квіти для Ступки

2012-07-27

Вперше чула аплодисменти на кладовищі. Але аплодували не гамлетівським трунарям.

- Богдане Сильвестровичу, до вашого ювілею журнал "Країна" хоче бачити вас на обкладинці, - кажу в трубку минулого серпня. Голос звучить впевнено від щойно випитої кави, рука тремтить.

- А що це за журнал?

- Один з двох загальноукраїнських тижневиків українською мовою в цій країні.

- Ну, не знаю. І що ви хочте?

- Хоча б 40 хвилин вашого часу для інтерв'ю.

- Це ви будете 40 хвилин мене мучити?

- Це ми будемо 40 хвилин насолоджуватися Вашою життєвою мудрістю.

- Добре, - зітхає. - Приходьте завтра.

Так починалася та розмова, за день до його 70-річчя. До неї ми ще дві години чекали під театром - каталися на гойдалках і мили ноги від піску у фонтані, з чилійським червоним сухим у сумці і букетом лілових гладіолусів на карусельці.

- Богдане Сильвестровичу, чи завжди ви подобалися чоловікам? Ой, жінкам. - Таня присоромлено опускає зелені очі.

- Запитання, гідне кисті Айвазовського, - сміється він. Таня в зеленій сукні кольору хвилі з "Дев'ятого валу" сама була гідна кисті. Сміх розряджав атмосферу. Набільше - вже після інтерв'ю, коли вона потягнула розглядати статуетку "Оскара", розверненого до стіни. Те, що стирчало замість меча, ми ввечері ще хвилину обмірковували яким словом назвати у статті.

Витримувати його погляд інколи було важко - на мене дивився не звичний кіногерой і не персонаж глянцевих сторінок. Потім, на кладовищі, одразу зрозуміла слова режисера Андрія Приходька - про відчуття, що він може фізично дістати словами до серця партнера. У його спектаклі - чи не останній постановці зі Ступкою - грав старого Фауста. У фіналі прощався зі сцени з усіма і сповідався. "То був незлий намір - висповідатися зі сцени".

Перед нами він не сповідався. Але інколи було відчуття, що говорить не з нами, а з часом - добре усвідомлюючи, що він вже кілька років помирає, і ці рядки можуть стати чи не останніми.

- Як звабити неприступну жінку?

- Не знаю, неприступних не зваблював.

- Чи помічаєте ви спів птахів? Які місця любите?

- У Києві люблю театр Франка, скверик біля нього і подвір'я Софійського собору. У нас біля театру зробили фонтан, який не працював більше 20 років. З дерев іде штучний спів птахів. Навіть такий приємно слухати. А в Києві, слава Богу, птахи ще співають. Люблю Львів, бо я там виріс. Люблю ходити його вуличками, особливо під час дощу. Брав парасолю, підняв комірець, галоші одягнув і пішов під дощем. Тоді якийсь озон був, запах інший. І дощ дуже лив. Зараз рідко, але ходжу під дощем.

- Що для вас щастя?

- Щастя - коли тобі в кіно приклеять бороду тим лаком і ти 12 годин так ходиш. Вона тебе скуйовджує, скручує, не можеш їсти, тільки через соломинку. В трубочку п'єш сік, зберігаєшся, бо переклеювати її - ще гірше. Коли закінчується зйомка, знімаєш цю бороду - оце щастя.

Щастя - їхати до офісу спекотним серпневим тролейбусом після розмови з ним. Ми були натомлені і веселі. Вже не хвилювалися. Після розмови відходила, як після наркозу.

Але найщасливішою людиною, баченою того дня, була квіткарка на Житньому. Коли почула, що букет гладіолусів, який вона щойно загорнула, - для Ступки.

Жовті проти Блакитних

2012-06-10

Все було так, як ми собі науявляли. І просто під носом. Київ, Поділ, ранок після відкриття Євро. Три високих пузатих шведи в жовтому питають двох міліціонерів в синьому:

- Do you speak English?

Що вони іноземці було ясно з дорогих окулярів у роговій оправі, які наші під майки і шорти з трьома смужками не вдягають. А от чи серйозно вони потребували мовну допомогу – не знаю. В запитанні прочитувалася легка іронія, але все в межах такту.

Хлопці в формі зупиняються, мовчки розгублено дивляться один на одного. Німа пауза. Важке їм випало завдання – захищати не тільки порядок, а й честь держави. Врятувало уточнююче запитання. Звучало, наче вчительське, що витягує учня на іспиті.

- Where is the supermarket?

Хлопці зітхають полегшено. Рятує їх те, що супермаркет – рукою подати. Жодних тобi left чи right. Розгублено, але гордо, один з них, простягує рукою прямо і випалює:

- Yes. Сільпо. Там.

Жовті весело прямують до супермаркета, де, підозрюю, вчора вже були. Сині мовчать. Перший іспит позаду.

Без посередника

2012-05-17

В нічному трамваї підсідає дебелий дядько в камуфляжі. Пахне потом й перегаром. Сказав, шо афганець, попросив "памочь". В гаманці сотка однією купюрою - відповіла, не маю. "Такая красивая, не можешь шолє найти себе мужика, чтоб бабло давал?"

Поглянула на його костиль і такого ж небритого друга, і далі носом в газету (по-українськи, звісно). Вирішила не пояснювати, що суперечить сам собі. Якщо дівчина мусить брати гроші "в мужика", то чого просив їх у мене, а не в дядечка через три сидіння? Без посередника завжди ж краще.

Слова на twitter - Лютий 14

$
0
0
Feb 1 7 елементів одягу вчора нарахувала лише на нижній частині себе. Зараз в рукавицях у ліжку і найбільше мерзнуть ліктики крізь ажур светрика
Feb 3Борці за волю не вживають алкоголю - напис в українському домі
Feb 3Розчулив напис "Боже бережи"зеленим фломастером всередині чиєїсь каски. Нехай з тим чоловіком все буде добре
Feb 6Хворію. Вчора подивилася поспіль бертонівського Бетмена і Супермена 78 року. Прикметно, що кохані жінки супергероїв - журналістки
Feb 10Придумав тобі нове ім'я: НезадовОлЕна Павлова (с) Северин
Feb 12Недойобом чоловіки пояснюють все. Не варто ображатись. Це просто ще один аргумент на користь того що думають вони не мозком
Feb 15Зрозуміла, що за три місяці була на Майдані більше, ніж за 10 років життя у Києві
Feb 16Безжальне українське літературознавство: слово дискурс є, а слова срака - не існує
Feb 17Прочитала, що кістки Ярослава Мудрого скоріш за все у NYC. Коли ми таке не можемо вберегти, то що говорити про інше
Feb 17Поезія - це коли слова зустрічаються вперше. Наприклад, "мирний наступ"
Feb 18Наш впевнено перебрав на себе функції останнього диктатора Європи. Але тут коли ти йдеш проти свого народу танками зазвичай втрачаєш трон
Feb 19коли телефонуєш другові з самооборони що вчора просив не поминати лихом - і він не бере слухавки. Взяв. На слові "Грушевського"звук зник
Feb 19Телеграф взят - пишуть на сайті ТВі що Головпоштампт захопили
Feb 20зустріли у під'їзді жінку з 17 пакетами з супермаркету. В ліфт з нею вирішили не йти. Суспільство споживацтва у найкращій ілюстрації. Взагалі мене дивувало чому весь хлєбушек не скупили вчора, а тільки сьогодні паніка почалась. Пояснюю це тим шо по ТВ пчали говорити правду
Feb 21Почула на Майдані гарне слово "попозиція"
Feb 21Як припинити читати новини і почати писати новини? піду волірьяночки бахну
Feb 21А біатлоністок вітатиме потім Прзидент? Вони ж так гарно стріляють...
Feb 21Задача: В Україні 70 років тривав СРСР і 3 місяці Майдан. Скільки пам'ятників Леніну скинули в Україні за останні три місяці?
Feb 22На Грушевського знову стріляють. На цей раз салюти
Feb 23В Межигір'ї у овець пластикові вікна у персональних хлівах. у нас так люди не живуть.Але тепер зовсім не хвилююсь за погромлені порцелянові статуеточки з музею Києва - його поповнять значно цінніші експонати з хатів тиранів
Feb 24 - Узнала вчора нове слово - дебаркадер. Це корабель, який нікуди не пливе а стоїть у Межигір'ї.- Це метафора України, - каже Марта
Feb 26А палітри там у них з уламків пластикових перегородок з укрдому із залишками слідів від взуття беркутів
Feb 26Майдан весь у свічках квітах і молитвах. Герої не вмирають, хрести викладені лампадками. Замість ваз для гвоздик і тюльпанів обрали покришки
Feb 26чого сови класні? сова - це кіт, який літає
Feb 27емансипація в дії - занесла в офіс десятилитровий бутль води, які зазвичай підносять на другий поверх чоловіки
Feb 27 - Це ви з Беркута зняли? - Та нє, вони самі віддали. Я собі два пальці зламав, поки вони віддавали

Революція. Нотатки

$
0
0
За ці три місяці ми пережили дуже сильні емоції. Їх не можна забувати, тому роблю резервну копію з нотаток, які писала у Facebook. Щоденникове
26 лютого
- Це ви з беркутів зняли? - питаю у власника чорного шолома з прозорим забралом і комфортним комірцем.
- Та нє, вони самі віддали, - на повному серйозі відповідає дядько. - Я собі два пальці зламав, поки вони віддавали.
Шолом його саме розписують вогнями і гаслами. Зрозуміла вчора, що фраза "художника образити може кожен" діє, поки у художника не забираєш фарбу і не користуєшся нею "неекономно". Тоді одгрібають усі, навіть якшо ти з самооборони прийшов собі біту розмалювати. Якщо хто має зайвий акрил або володіє магазином якоїсь капароли, принесіть їм в Укрдім, хорошу справу роблять - і бійців тішать. Але найбільше мене порвали палітри - фарби змішувала на уламках колишніх перегородок для виставок з Укрдому. Білих пластикових, із незмивними слідами від підошв беркутів

26 лютогоукраїнський фейсбук не можна читати без брому

25 лютого А ви помітили, які красиві люди на Майдані? От наче взяли і поприїжджали всі найкращі. І чоловіки, і жінки. І це не тільки військова форма та багатоденна неголеність, яка справді додає шарму мужчинам. У них очі щирі, а риси чіткі, вилиці виразні - хоч малюй або ліпи. Тут важко жити "робленій" красі - бо тут стрункішими роблять не каблуки, а безсонні ночі чергувань чи фізичної праці, очі виразними - сміливість, а не тіні. Фальш відпадає, як накладні нігті, якщо ними бруківку носити. А які красиві зморшки у дядьків з біля бочок чи бабусь, які намагаються - наче рідна багатороків вже не бачена своя - нагодувати тебе пиріжками. Я мовчу про їхні зачіски - голені голови з гордо залишеними пасмами чи заплетені стрічками коси. Умберто Еко писав, що інколи краса нам тотожна з добром. Може, тому що на Майдані ми - напевно тимчасово - але подіставали з себе все найкраще

25 лютого Доки ми чуємо рингтони з приспівом "О Боже, какой мужчина", у мене серйозні сумніви у тому, що революція перемогла

23 лютого У новий Мінкульт обов'язково мають піти автори з сайту ragu.li - вони найтверезіше усвідомлюють глибину культурного краху України

22 лютого Шевченківську премію тепер логічно дати родинам загиблих на Майдані - бо їхні життя були "ве­ршинним духовним надбанням українського народу, утвер­джують високі гуманістичні ідеали, збагачують історичну па­м'ять народу, його національну свідомість і самобутність, спрямовані на державотворення і демократизацію українсько­го суспільства" - саме за це дають Шевченківську. А ще - вони правдиві герої, неначе на Майдан вони прийшли одразу зі сторінок "Кобзаря"

21 лютогоМене цікавить дві речі: як правильно тепер називається посада Президент чи Прецедент Украни і чи буде він особисто нагороджувати біатлоністок, які так гарно стріляють?

18 лютого- На войне только дураки умирают, умные - делают деньги, - завершує розмову по мобілці продавець магазинчика у моєму дворі на Оболоні. - На что вы, дядь Жор так пристально смотрите? - звертається до чоловіка позаду.
- Вот думаю, водку или вино, - чухає сивіючу бороду дядько.
- Лучше водки может быть только водка, - розвіює сумніви продавець. - Нет, водка с перцем. Но мне ее сейчас нельзя, болею.
Додому йшли пішки з Глибочицької на Оболонь - з годинку, на підборах. Чим далі від центру, враження, що звичайний собі вечір. Тільки трамваї набиті, як бляшанки шпротами, розмови - тривожні, сльози дівчат на плечах у бойфрендів - які ще не усвідомили, що розваг не буде. І те відчуття з дитинства, коли вимикали світло - і усі твої вагомі справи стають неважливими до кінця цього "надзвичайного стану". Тоді слово "війна" я чула тільки на бабусиному дивані за свічкою, як щось далеке і страшне. А тепер - зовсім поруч - на ній помирають. І заробляють гроші

8 лютогоКолись набрала на комп'ютері усі мамині рецепти, записані на клаптиках паперу. Були там фірмові торти колег і родичів, радянські саморобні ноу-хау і нагадує це збірку "Кухня 90-тих: як з нічого зробити все". Вчора випадково відкрила той файл - і зачарована сальсою курсу долара, подумала, що актуально. Найбільше мене тішить вміння наших господинь робити домашнє будь-що - коньяк, снікерс, зефір, морозиво. Це зараз в мене є блендер, який нещодавно спричинив одну техногенну міні-катастрофу і смачний торт. Про йогуртниці тоді ніхто не чув, але нікого такі дрібниці не спиняли. І ще: багато рецептів з пива - Рівненського, звісно;) Найцікавіші кидатиму в коменти, долучайтеся #Кухня_90тих

7 лютогоінжир влаштував диванну демонстрацію на захист панд. вони постраждали у цій інформаційній війні

3 лютого 16 книжок занесла в Бібліотеку Майдана, взяла почитати Улісс. Розписала 2 каски в КМДА і бачила там кажана #день_революціонера

28 січня"Відділ культури візьме на перевиховання 5 тітушків. Вимога до кандидатів - не бити жінок. Кодова назва завдання "Від барана до пацана" або "Від адідаса до монпарнаса". Класичний пігмаліонівський сюжет, от тільки інструментів для досягнення катарсису понятних пацієнтам - крім мультиків - не можемо придумати. Які б ви твори мистецтва включили до програми?

24 січняРаніше відділ культури, коли збирався на подію, одягав сукні і підбори. Тепер на підлозі валяється бронежелет, а на Марті - лижні штані. Міряє зелену шапку-балаклаву і каже, що в ній вона схожа на котеня в носку. Побачите на Майдані дівчинку з "острой косой" - напоїть чаєм. І не пускайте бити бєркут

22 січняСергій Нігоян: Пам'ятаю його теж з якоїсь майданної ночі - він якось легко був вбраний. Хороший, смішний, кудлатий, жартував щось із вартовими. Життя жодного з цих хлопців не варто купки тих нікчем які голосували своїми відполірованими хабарями ручками за диктаторські закони

20 січня 20 хвилин тому - біля входу до метро Контрактова від Могилянки гріються півсотні тіпочків на спортівному. Щодня тут ходжу, їх бачу вперше. Імітують світські бесіди і русский рок під гітару. Без бухла і без баб, дуже молоді і дуже сурйозні. Була сама, тож діалог заводити не стала. Якщо хтось поблизу і може з ними поговорити доступною їм мовою - чи як їх зупиняють, цих продажних мужчин спортивної душі. Бо можливі провокації з метро - до Майдану там всього лиш 2 станції #Євромайдан - інфа станом на 23:17 20 січня

16 січня Mission Impossible, бо коли вони почнуть читати фейсбук розумних людей, аби тих посадити, їм або ума добавиться або взагалі його втратять від когнітивного дисонансу

15 січняРосійськомовні українські ЗМІ руйнують русский язык ізсередини #наші_партизани

28 грудня Міністерство внутрішніх розправ

20 грудня Валерія питала, що Інжир робить вночі. Як всі нормальні люди - щогодини співає гімн

12 грудня "Я тут не за ковбасу" - заявляє Інжир про Євромайдан, хоча бутерброди на барикадах куштував. Дуже цікавиться, чи двоголова пташечка на гербі Росії - то беркут. Повідомляє, що їв уже перший сніг, а осінню депресію цього разу скасували через революцію

29 листопада А у світі сьогодні Чорна п'ятниця - день дешевих розпродажів і знижок на лахи. В Україні своя чорна п'ятниця - тільки тут задешево продають, здається, нас

27 листопада "Інтегруйтесь чорноброві, та не з москалями" - Kateryna Avramchuk розшифровує прихований меседж Кобзаря про митний союз. А взагалі воно дуже в тему лягає: "Москаль любить жартуючи, жартуючи кине; піде в свою Московщину, а дівчина гине. Не слухала Україна ні майдан ні неньки, полюбила москалика як знало серденько. Полюбила, у союзик митний походила поки себе свою долю там занапастила" - та й вся поема "Катерина" туда же. І взагалі, як казав Доктор Падлюччо, Катерина - це фатальне для вкраїнської літератури ім'я. Шкода, що римується воно з "Україна"

27 листопада
- Подзвоню мамі зараз і скажу - включай інтер, стб - хто там ще нас знімає, - каже хлопчик у колоні могилянського страйку, яка змійкою закрутилася на сонячній Михайлівській площі. Чекають на решту колони довжиною з Андріївський узвіз.
- Знаєш шо вона скаже? - обертаюся до нього і цитую слова своєї мами в 2004-му. - "Чому без шапки?"

24 листопада трохи дихнула газу під кабміном, аж капіляри в носі звузились і сльози з кашлем. сподобалося як знесли і кинули у спецназ шлагбаум. а ще надивилася на живих тітушків#євромайдан

22 листопада Найкраще в Європі на думку Інжира - це марципани. Тому гострить кігті на Майдан і збирається називати це Марципановою революцією

Слова на twitter - Березень 14

$
0
0
Mar 1ніколи в житті не хотіла би ставити таких новин, як ставлю сьогодні. Жадан - струс мозку від біт антимайдановців. Геть біти від цього мозку!
Mar 2Друг з Самооборони дуже мило називає Росію "Раісою"
Mar 3Престижную литературную премию за лучшее фантастическое произведение в номинации "Мистификация года"получила команда агентства ИТАР ТАСС
Mar 5Раніше з такими проблемами йшли до шамана, тепер - до адміна
Mar 6 Чи можна кохатися з москалями, якщо ти наприклад не чорнобрива?
Mar 7поцікавилася у колеги чи його вуса святкуватимуть ювілей ТГШ. Пропоную у редакції створити окремий відділ Вшанування Кобзаря
Mar 11бондерівці - британський підрозділ бендерівців, які орієнтуються на антиросійську діяльність їхнього ідейного лідера джеймса бонда 007
Mar 12 Редакційне завдання: взяти коментар у адекватного москаля
Mar 13 починаємо контркультурний вечір з пошуку рецептів хумуса і перегляду літній фоток з гей-парада на предмет плакатів з п.утіним
Mar 14 в Могилянці вчора бачила у дівчинки шахівницю замість сумки. Могилянка ще та
Mar 14 апізнилась на 2 години, подарувала новому начальнику пльотку, вкрала і з'їла таблетку валідолу, поміняла аватарку на картину Пікассо
Mar 18 хороша книжка завжди чомусь триває ніч і ще трошки
Mar 20 Найкраще наосліп окуляри можна знайти ногою біля ліжка
Mar 21Нове улюблене прислів'я: За спання не купиш коня
Mar 22 - У тебе немає нічого солодкого? - Запропонуй їй свої губи
Mar 23 всі проходять стадію захоплення совами у дитинстві а у мене вона тільки зараз
Mar 24У рюкзаку сталася екологічна катастрофа - розірвався пакет із сухими сніданками. Вони у формі букв, тож подія набула літературного контексту
Mar 26 Статуси почергово: Джерельце зла, Експерт з нічого, Пригажуня
Mar 27Весна, приходжу на роботу з квітами і розумію що пляшку, котра раніше слугувала вазою, скоріш за все за зиму потягнули на коктейль
Mar 29Соцмережі покращують життя маньякам
Mar 29як художнику-монументалісту їй було дуже складно малювати нігті
Mar 31Хронічна жіноча непунктуальність - це дрібна котяча помста часові за те, що забирає їхню красу
Viewing all 179 articles
Browse latest View live